Detail aktivity

Pamiatka:
Holíčsky zámok
Typ:
Hrady, zámky, opevnenia, bašty
Podujatie:
Zámocké pivné slávnosti
Typ:
Miestne slávnosti
Miesto / adresa:
Bratislavská 6
Mesto:
Holíč
Popis:
Zámok vznikol na strategicky významnom mieste moravsko-uhorského pohraničia ako hraničná pevnosť, ktorá tu stála asi už v 11. stor. ako drevený vodný nížinný hrad. Významní majitelia zámku boli Matúš Čák Trenčiansky, Žigmund Luxemburský a Czoborovci, ktorí vládli na zámku takmer 300 rokov. V roku 1736 odkúpil zámok F. Š. Lotrinský, manžel rakúskej panovníčky Márie Terézie. F.Š. Lotrinský prebudoval protitureckú renesančnú pevnosť na neskorobarokové reprezentačné letné sídlo cisárskej rodiny Habsburgovcov.
Už v 14. stor. bol vybudovaný systém podzemných hradných chodieb, ktorých časť je v súčasnosti sprístupnená verejnosti. Na prvom poschodí sa nachádza zámocká kaplnka zasvätená Nanebovzatiu Panny Márie a Čínska sála, najreprezentatívnejšia miestnosť Holíčskeho zámku. Súčasťou zámku je aj mestské múzeum. V roku 1970 bol Holíčsky zámok vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku.
Zámocké pivné slávnosti 2011 sa konajú 24.9. od 14. 00 hod v areáli zámku. Ich súčasťou budú aj majstrovstvá Európy VINTAGE OLDTIMER cestných motocyklov, ktoré začínajú o 9.00 hod.
Sprístupnenie:
Pamiatka slúži bežne na prehliadky
Vzťah k DEKD:
Podujatie sa koná nezávisle od DEKD
Určenie:
Verejnosť
Dátum a čas:
Štvrtok, 24.9.2020 od 09:00 do 24:00
Vstupné:
Obvyklé
Organizátor:
Mesto Holíč
Webstránka:
http://www.holic.sk
Telefón:
0907 657 884

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD