Detail aktivity

Podujatie:
SLÁVNOSŤ HLINY – KERAMICKÁ MODRA 2018
Typ:
Miestne slávnosti
Ilustračná fotografia
SLÁVNOSŤ HLINY – KERAMICKÁ MODRA 2018
Miesto / adresa:
Súkenícka ulica
Mesto:
Modra
Popis:
Témou jubilejného 10. ročníka Slávnosti hliny – Keramickej Modry sú prejavy ľudovej zbožnosti v keramickom dekore. Koná sa na tradičných miestach – v Slovenskom národnom múzeu - Múzeu slovenskej keramickej plastiky a na Súkeníckej ulici na prelome augusta a septembra.
Začíname 30. augusta medzinárodným odborným seminárom, popoludní slávnostne otvoríme sprievodné výstavy, v piatok poobede a v sobotu počas celého dňa bude hrnčiarsky jarmok, kultúrny program, tvorivé dielne, v sobotu podvečer alegorický sprievod.
Medzinárodný odborný seminár s témou Prejavy ľudovej zbožnosti v keramickom dekore je predpoludním vo štvrtok 30. 8. 2018 v Kultúrnom dome Ľudovíta Štúra. Okrem odborných prednášok budeme spomínať aj na predchádzajúce ročníky. Slávnosť hliny – Keramická Modra má každý rok množstvo sprievodných podujatí, v tomto roku Vás okrem iných pozývame do nemeckého evanjelického kostola na výstavu modranských, ale aj iných výtvarníkov.
Podujatie organizuje Modranská Beseda spolu s mestom Modra, Slovenskou ľudovou majolikou, Slovenským národným múzeom – Múzeom Ľudovíta Štúra a Múzeom slovenskej keramickej plastiky a s Cechom Kachliarov a Kultúrnym centrom Modra. Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia. Projekt sa realizuje s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja a mesta Modry. Destinačný partner OOCR Malé Karpaty a KOCR Turizmus regiónu Bratislava. Podujatie je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby.
Vzťah k DEKD:
Podujatie je zosúladené s termínom DEKD
Určenie:
Verejnosť
Dátum a čas:
Nedeľa, 1.9.2019 od 09:00 do 24:00
Vstupné:
Zadarmo
Organizátor:
OZ Modranská Beseda
Webstránka:
http://www.modranska-beseda.sk/; https://www.modra.sk/
Telefón:
0911292178

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD