Detail aktivity

Pamiatka:
Kostol Božského srdca
Typ:
Kostoly, kláštory, synagógy
Podujatie:
Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2013
Typ:
Prehliadka, sprevádzanie
Miesto / adresa:
Námestie mieru
Mesto:
Holíč
Popis:
Kostol Božského srdca Ježišovho bol vybudovaný v roku 1397 v gotickom štýle za vlády Stibora zo Stiboríc, ktorý získal Holíčske hradné panstvo, keď kráľ Žigmund vydal novú donačnú listinu. Vzácnosťou na kostole sú štyri zvony, umiestnené vo veži. Pôvodne boli demontované pre vojnové účely, terajšie boli nainštalované 25. mája 1924. Základy kostola sú oveľa staršie ako sa predpokladalo, s románskymi prvkami. N a prvotný farský kostol sa viažu aj mnohé z najstarších správ o Holíči. Alba Ecclesia = Biely Kostol, je zobrazený v mestskom erbe, pôvodne mal tri vežičky.
Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2014 budú v kostole prebiehať prehliadky so sprievodcami a to konkrétne 13. septembra 2014 od 09:00 do 16:00 hodiny.

V prípade záujmu sa uskutočňuje aj putovanie Po stopách Márie Terézie organizované Klubom Turistov Holíč v spolupráci s Mestom Holíč. Stretnutie a registrácia je 14.9 medzi 8:00 a10:00 pred Domom turistiky- ul. Kátovská 33. Ukončenie a uzáver všetkých tratí je v Dome turistiky do 16:00. Štartovné je 1 €. Záujemcovia si majú možnosť vybrať zo 6 tratí. Trasa A je pre obľúbencov histórie, pretože sa väčšinou navštevujú pamiatky Mesta Holíč sprístupnené verejnosti v Dňoch európskeho kultúrneho dedičstva.
Trasa „A“ – dôchodcovská a pre rodiny s deťmi – 6 km – žltá značka
Dom turistiky – sídlisko M. Nešpora – liehovar (pálenica) – kaštieľ – námestie – radnica – evanjelický kostol – baroková sýpka – veterný mlyn (kontrola č. 1) – židovský cintorín – mestský cintorín – Loretánska kaplnka, kostol Božieho srdca – dole námestím a hlavnou ulicou späť do Domu turistiky.
Sprístupnenie:
Pamiatka slúži na iné účely
Vzťah k DEKD:
Podujatie je špeciálne pripravené pre DEKD
Určenie:
Verejnosť
Dátum a čas:
Nedeľa, 13.9.2020 od 09:00 do 15:00
Vstupné:
Zadarmo
Organizátor:
Mesto Holíč
Webstránka:
http://www.holic.sk
Telefón:
0907 657 884

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD