Detail aktivity

Pamiatka:
Soľnohrad (Zbojnícky hrad)
Typ:
Hrady, zámky, opevnenia, bašty
Podujatie:
Hradné slávnosti v Ruskej Novej Vsi
Typ:
Miestne slávnosti
Ilustračná fotografia
Soľnohrad (Zbojnícky hrad), Hradné  slávnosti v Ruskej Novej Vsi
Miesto / adresa:
Soľnohrad (Zbojnícky hrad)
Mesto:
Ruská Nová Ves
Popis:
Akcia LETOHRAD 2017

Objavte obnovené hrady, vychutnajte si hradné podujatia! Je tu súťaž LETOHRAD 2017, v ktorej okrem skvelých zážitkov môžete získať aj kráľovskú korunu, žezlo a ďalšie ceny!

Dlhé roky chátrali, teraz sa na ne vďaka obnove vracia život. Objavte aj vy obnovené hrady, ktoré sú skvelým miestom na letnú turistiku. Nádherné výhľady, krásna príroda a čaro histórie dopĺňajú hradné podujatia.

Stiahnite si mobilnú aplikáciu Objavujme, nájdete v nej hru LETOHRAD 2017. Obsahuje súťažné úlohy, informácie o hradoch, podujatiach a dokonca aj kvízové úlohy, ktoré vytvorili správcovia hradov. Spolu na 11 hradných miestach sa môžete v mobilnej hre lokalizovať, odfotiť miesto a odpovedať na kvízovú otázku. Všetky úlohy sú bodovo ohodnotené. Počas podujatia sa navyše otvoria v hre bonusové úlohy, za ich splnenie získa hráč ďalšie body. Najlepší hradný objaviteľ získa kráľovské žezlo, odmenení budú aj ďalší 10 hráči.

Počas podujatí môžete zbierať do letáku súťažné pečiatky. Leták s nazbieranými pečiatkami zašlete do žrebovania o unikátnu kráľovskú korunu a ďalšie ceny. Korunu s deviatimi ušľachtilými kameňmi z jednotlivých hradov vyrobil umelecký kováč Michal Kačmár.
http://www.severovychod.sk/aktuality/letohrad_objavte-obnovene-hrady/

Vstupné na Soľnohrad - dobrovoľné
Vzťah k DEKD:
Podujatie sa koná nezávisle od DEKD
Určenie:
Rodiny s deťmi
Dátum a čas:
Piatok, 1.9.2017 od 13:00 do 18:00
Organizátor:
Zástupcovia obnovených hradov, OZ Rákociho cesta a KOCR Severovýchod Slovenska
Webstránka:
http://www.ruskanovaves.sk
Telefón:
+421948773775

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD