Detail aktivity

Podujatie:
„Krv vrchu Aby“
Typ:
Miestne slávnosti
Miesto / adresa:
Hurbanovo
Mesto:
Hurbanovo
Popis:
Podujatie „Krv vrchu Aby“ zastáva v kultúrnom a v spoločenskom živote Hurbanova významné miesto. Vo vinohradníckej oblasti na kopci Aba stáročia spolu pestovali hrozno a dorábali víno gazdovia a obyvatelia z okolitých usadlostí ako Imeľ, Nesvady, Martovce a Hurbanovo. Z tejto spolupráce sa zrodila myšlienka zorganizovať spoločnú oberačkovú slávnosť. V súčasnosti sa spolupráca obyvateľov nesústreďuje iba na prácu okolo vínnej révy, ale aj na podporu, šírenie a zachovanie tradičnej ľudovej kultúry nášho mikroregiónu. V rámci festivalu sa so svojím programom predstavia folklórne skupiny a iné kultúrne združenia z okolia.
Hlavným organizátorom tohto ročného podujatia Krv vrchu Aby je Občianske združenie Bellő Konkoly –Thege, ktoré za podpory primátorky mesta Hurbanovo Ildikó Basternákovej a Úrady vlády SR dňa 16.09. 2017 usporiada tento minifestival .
V skorých poobedňajších hodinách sa vinári zvítajú s účastníkmi na vrchu Aba v časti Gónok. Odtiaľ sa slávnostný sprievod s alegorickými vozmi za veselého spevu a ľudovej hudby posunie ku Kultúrnemu domu v Hurbanove, kde sa o 17:00 začne oberačkový festival. Tento slávnostný deň venovaný spoznávaniu jesenných prác vo vinici, oživeniu tradícií súvisiacich s oberačkou a v neposlednom mieste vzbudeniu záujmu občanov o uchovávanie tradičných kultúrnych hodnôt sa končí ľudovou veselicou.

Dátum a čas:
Sobota, 16.9.2017 od 17:00 do 21:00
Organizátor:
Mesto Hurbanovo
Webstránka:
http://mesto.hurbanovo@hurbanovo.sk
Telefón:
035 3700222

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD