Detail aktivity

Pamiatka:
Klasicistický kaštieľ Forgáchovcov
Typ:
Kaštiele, kúrie
Podujatie:
Festival starého umenia a histórie Abova
Typ:
Koncert
Miesto / adresa:
Nižná Kamenica 1
Mesto:
Nižná Kamenica
Popis:
Klasicistický kaštieľ s rozsiahlym anglickým parkom v Nižnej Kamenici dal postaviť gróf Jozef Forgách v roku 1830 a v roku 1905 ho dala grófka Mária Forgáchová upraviť do dnešnej podoby. Korintské hlavice stĺpov v portiku spolu s bielou fasádou kaštieľa pôsobia v parku reprezentačným dojmom aj dnes. V interiéri kaštieľa sa na stenách zachovali pôvodné ornamenty (spoločenská miestnosť) a pruské klenby s medziokennými pásmi (vstupná hala). Dnes kaštieľ slúžia ako sídlo obecného úradu.
Festival bude prebiehať ako koncert historickej dobovej a duchovnej hudby v kaštieli v Nižnej Kamenici a v ďalších dňoch bude prebiehať koncert aj v Románsko - gotickom kostole vo Svinici. Zámerom podujatia je priblížiť dobovú historickú a duchovnú hudbu širokej verejnosti nakoľko tieto žánre sú prezentované špecifickým okruhom účinkujúcich.Súčasťou festivalu je i výstava prezentujúca život rodiny Forgáchovcov žijúcich v kaštieli.
Samotným koncertom bude predchádzať aj ekumenická bohoslužba, keďže v regióne Abov je zastúpenie rôznych kresťanských cirkví (rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, reformovanej a evanjelickej).
Sprístupnenie:
Pamiatka slúži na iné účely
Vzťah k DEKD:
Podujatie je zosúladené s termínom DEKD
Určenie:
Verejnosť
Dátum a čas:
Sobota, 21.9.2019 od 17:30 do 19:30
Vstupné:
Zadarmo
Organizátor:
Kultúrne centrum Abova
Webstránka:
http://www.kulturaabova.sk/
Telefón:
0917 525 665

Vrátiť sa späť na Katalóg aktivít DEKD